Slunění s pravidly

Léto, krásné počasí a sluníčko zkrátka nedovolí být zalezlí v pohodlí domova a sedět u televize. Většinu času tak trávíme venku na procházkách, na zahrádkách restaurací, u moře, u bazénu, na zahradě a na velké spoustě dalších míst. Všechna tato místa mají jeden společný jmenovatel a tím je slunce, kterému se v letních dnech vystavujeme velice rádi, nabíráme jeho prostřednictvím drahocenný vitamín D a samozřejmě také získáváme krásnou hnědou barvu. Jaká pravidla bychom ale při opalování Studionaomi měli dodržovat, abychom nakonec nespáchali více škody než užitku? Na to se teď společně podíváme!

Slunce

Prvním důležitým krokem je správná ochrana před slunečním zářením, které v nadměrné míře způsobuje nepříjemné a často i bolestivé popálení a zčervenání naší pokožky. V regálech drogérií a lékáren nalezneme celou řadu opalovacích prostředků, které nás před tímto jeve spolehlivě ochrání. Jedná se o nejrůznější opalovací krémy s různým stupněm ochrany, opalovací spreje anebo také oleje. Pokud se nechcete pouštět na vlnu takovýchto prostředků, ale raději volíte přírodnější prostředky, zkuste například olivový olej, který je běžně používaný obyvateli přímořských států. I když to tak nezní, tento olej vás dokonale ochrání, zaručí vám rovnoměrné a opravdu vydařené opálení a jako bonus také zlepší kvalitu vaší pokožky. Vhodné je také použití kokosového oleje, který má jako bonus krásnou vůni, ovšem ochrana před spálením není tak vysoká, jako u oleje olivového. První rada je tedy jasná: nepouštějte se na dlouhý pobyt na slunci, bez ochrany pokožky.

Opalující se žena

Další věc, na kterou bychom se měli zaměřit je vhodná hodina, kdy se na slunce vydat. Rozhodně se zde nepouštějte, pokud to není vyloženě nutné, v rozmezí půl 12 a jedné hodiny. V tuto dobu je totiž sluneční svit nejostřejší. Dochází tak k rychlému spálení pokožky, která ani nemá šanci se dobře opálit. Jde tedy automaticky do rudé barvy. Nevhodné je to také kvůli zdravotním obtížím, jako je úpal a úžeh, což nejsou rozhodně obtíže, které byste v letních dnech chtěli dobrovolně zažívat.

Pamatujte i na to, že není vhodné příliš dlouhé slunění. Naší pokožce totiž dává pěkně zabrat. Volte tak i vhodnou poopalovací péči, jako nejrůznější krémy, které pokožku po opalování zklidní a dostatečně hydratují. Pokud se ovšem nezadaří a přivedete si nějakou tu spáleninu pokožky, rozhodně vyzkoušejte tradiční radu, kterou je bílý jogurt anebo tvaroh, které jsou na tento problém opravdovými mistry. Poškozenou oblast krásně zchladí a po bolesti tak bude brzy amen.