Betonovým plotům montazmpc.cz nelze nic vytknout, z technického hlediska jde o výrobky s dlouhou životností, mrazuvzdorné, snadno sestavitelné a ve srovnání s jinými typy zdiva i cenově výhodnější. Snad jedinou výjimkou, která lidem „leží v žaludku“, je jejich vzhled.
Původně byly zamýšleny jako ohraničení stavebních parcel, průmyslových objektů a logistických center, ovšem výrobci šli ve svém záměru ještě dál s tím, že je nabídnou i široké veřejnosti. Podobným vývoj stihl i sádrokarton, z původního nesmělého projektu papírového kartonu se sádrovým vnitřkem vznikl materiál nadčasový, který se již desítky let uplatní v novostavbách i při rekonstrukcích objektů stávajících.
Povrchová úprava a barva betonu – některá řešení tohoto typu oplocení jsou skutečně pozoruhodná, jde však o to dokázat pracovat v terénu s barvami a typem povrchového vzorku odlévaných panelů. Můžete totiž postavit nevzhledné škaredé monstrum, anebo naopak docílit na pohled přitažlivé stavby. Vhodné je kupříkladu zohlednit fasádu domu a plot stavět v odlišné kontrastní barvě, zajímavé je i střídání barevných polí po vzoru šachovnice, rozhoduje i dobře zvolená výška a blízkost okrasných stromků, keřů, květin, skalniček, jezírka s travinami a rákosím, dřevěného altánu či pergoly atd. Než se pustíte do vašeho projektu, inspirujte se na Internetu, jsou tam doopravdy zajímavá řešení.
Dřevěné palubky – dřevo nenahradíte žádným plastem, a jestliže jím doplníte základový betonový sokl, pak máte za rozumnou cenu oplocení s dlouhou životností a navíc velmi působivé. Opět zde hrají podstatnou roli kontrastní barvy lazury dřeva a betonové směsi, nebojte se experimentovat, výsledek bude stát za to. K zelenému trávníku dobře ladí okrová barva betonu a červenohnědá lazura v odstínu třešeň, nebo výrazně hnědý odstín teak. Výhodou betonového oplocení je také jeho tloušťky, nezabírá totiž příliš mnoho prostoru a právě zmiňované dřeviny či živý plůtek se k němu bezvadně hodí.