Jak vybírat trampolínu


V každém článku a kupování trampolín se začíná jinak, ale ani v jednom to nezačne tím co je vlastně nejdůležitější. Totiž kdo na ní bude hopsat a jak často. Nejdůležitější je při tom samozřejmě váha, nebo správněji hmotnost toho či onoho „skákače“. Interval použití již pak není až tak důležitý.

trampolina s ochranou

Ono je totiž nesmírně důležité, zda tam vaše děti do třiceti kilo hupnou tak dva krát o víkendu, aby se pochlubili kamarádům. Ale také se může stát, že se to dětem zalíbí natolik, že tam budou denně dvě i tři hodiny a začnou trénovat nějaké odvážné kousky. A pokud se rozhodnete občas si zablbnout také, musí se tomu vaše volba přizpůsobit. Nestyďte se za to, pohyb je zdravý, a nemáte-li zrovna zdravotní potíže, skákání na trampolíně vám může jen a jen prospět. Stejně jako dalším členům rodiny.

Trampolín je více druhů, například fitness nebo jumping. Každá určená k jinému skákání, my se však zde budeme zaobírat těmi jednoduchými pro domácnost a rodinu.

Hned první věc, kterou si nenechte vymluvit je nosnost a druh pružin. Jako další je „skákací“, neboli dopadová plocha. Pak jsou na řadě již jen doplňky, například sítě. Jedna se dává nahoru, aby dítě neopustilo prostor pro dopad, a druhá dolů, pokud tedy neberete trampolínu zabudovanou do země. Ta spodní síť je tam proto, aby tam někdo nevlezl.

Ověřte si jak se to má s krytem pružin, ty jsou nejdůležitější součástí celé věci. Mrkněte též na rám a podívejte se na jeho krytí. Všímejte si nekrytých míst, kam vám může časem zatéci voda.
herní zařízení

Pokud jste v kamenném obchodě, nechte si předložit atest pro celou trampolínu. Ten by měla mít každá a všechny druhy. Pokud jej nemá, zvažte její koupi ještě jednou a pořádně. Přitom myslete na děti, které na takovéto hračce mohou přijít k úrazu. Zde se opravdu vyplatí pár korun přidat.

Ostatně, fundovaný prodavač vám rád poradí a vy se můžete už jen těšit, jak budete lítat vzduchem.