Trampolína vhodná pro děti a jejich dovádění by měla mít dostatečný průměr. Venkovní trampolíny mají měkčí materiály a citlivější pružiny, dítě se tím snadněji odpruží. Nezapomeňte však, že pokud trampolínu umístíte na zahradu, tak by pro veškerou bezpečnost měla mít ochranou síť, aby si dítě neublížilo a nemohlo vyskočit či omylem vypadnout. Vhodné je i polstrování na pružiny, které ohraňuje před zraněním.
V dnešní moderní době existují i zapuštěné venkovní trampolíny. Jsou stejné jako nadzemní, akorát nejsou metr nad zemí ale přímo v zemi. Jsou mnohem bezpečnější, protože když dítě vypadne tak nepadá z metru, ale je u země. Ovšem i v tomto případě se doporučuje ochranná síť. Je to důležité, když je trampolína zapuštěná třeba okolo dlažby či betonu. Dítě se může zranit u jakéhokoliv typu, a proto je velmi důležité zohlednit všechny ochranné prvky které nabízí výrobce. Tyto modely jsou velmi praktičtější. Nemusíte mít strach z nestabilních rohů. Nepřekáží trávě ani stromům. Avšak je to stejné jako u zapuštěných bazénů. Je to náročnější na instalaci, která trvá o dost déle. Proto u velkého průměru se nedá díra vykopat svépomocí. Takže se nejspíše i prodraží. Pak záleží na názoru, zda vám to za bezpečí stojí.
Pro menší děti v době růstu jsou vhodné i trampolíny pro domácí využití. Je menší a není ani vysoká, bývá přízemní. Nosnost není nějak velká, cca 20 kg, ale pro malé dítě vyhovující. Navíc se nemůže nějak více zranit. I když nemají ochranou síť, tak možný dopad by neměl být v takovém rozsahu. Hlavně pokud jí postavíte třeba na nějakou žíněnku. Důležitý je ale dohled nad dětmi, nemůžete je nechat blbnout samotné, a to i v případě, že pořídíte trampolínu z velmi kvalitních materiálů. Takže dobře zvažte, zda by to bylo pro vaše dítě vhodné a hlavně zda budete mít zájem ho neustále kontrolovat a sedět u něj.